HemSalongenBehandlingarKampanjerProdukterShopNyheterClub FacesBloggFöretagare

Ener-Fill ”Vintervitaminer”

Med Ener-Fill vintervitaminer fylls din hud med ny energi. Effekten är omedelbar och gör Du kur, får Du en dunderkur mot rynkor, linjer och porer. Välj en kortare variant som fokuserar på kemiska peelingen (Enerpeel) eller den längre varianten som även inkluderar porrengöring. Detta är en av våra mest kraftfulla behandlingar för Dig som vill ha maximala resultat på minimal tid. Fokus ligger på fukttillförsel, hudförnyelse, anti-rynk effekt, uppstramande verkan för strålande vacker hud. Den kortare varianten är mycket effektiv på acne och fetare hudtyper.

I denna specialbehandling tillför vi även Fillast som är baserat på hudens eget fuktämne, hyalyronsyra. Unna Din hud nytt liv, fyll den med nya vintervitaminer och dränk den med fukt. Sist men inte minst – Du får dessutom en skön stund för egenvård.

Behandlingen omfattar:
Rengöring, microslipning (ånga och porrengöring vid 60 min) Enerpeel (Kemisk peeling), Fillast ampull, Mask & avslutande kräm.

Pris:
30 min 395:- (op 795:-)
60 min 895:- (op 1,420:-)

MERVÄRDE:
Köp valfri Fillastprodukt och vi bjuder på 15 ml Rengöringsremover och 5x1 ml Anti-age Fillast ampuller, värde 269:-

Besöksadress: Faces Hudvårdscenter, Storgatan 1, 334 33 Anderstorp  |  Telefon: 0371-184 77
Postadress: Faces Hudvårdscenter, Nygatan 10, 334 33  | 
info@faces.se
Denna hemsida uppdateras enkelt i Bluerange Easy. Vill du också kunna uppdatera din hemsida? Klicka här!